Charitativní závody na podporu hrdinů, se kterými se život nemazlil
2.6. v Plzni
3.6. v Praze
9.6. v Brně
10.6. v Ostravě
1.-25.6. virtuálně
Běh Advenťáka
Každý rok během června se sejdeme na závodní trati hned v několika městech. Naplno si společně vychutnáme radost z běhu a navíc pomůžeme těm, kteří to nemají v životě vůbec jednoduché a běhat sami nemohou. Registruj se na jeden ze závodů (nebo třeba na všechny, pokud chceš získat Zlaté prase) a poběž pomáhat s námi. Sejdeme se na startu.
Kde můžeš běžet
Zaběhni všechny závody a vyhraj Zlaté prasátko!

Co je u nás nového

V Ostravě byl vítězem úplně každý !!!
11. 06. 2026
Ostrava nám včera ukázala, jak skvělí všichni jsme a vítězem byl opravdu každý, kdo se zúčastnil!
Už od rána se na obloze honili “všichni čerti” a bylo jasné, že Běh Advenťáka v Ostravě bude letos hodně zážitkový.
Ukázalo se, že nejen my, ale i také vy si myslíte, že kůže je nepromokavá, a že není špatného počasí, ale pouze špatně oblečeného běžce.
Na start, v tom největším slejváku, který v Ostravě v posledních dnech byl, se postavil rekordní počet závodníků. A 99.9% z nich dobíhalo do cíle nejen totálně (ale opravdu totálně) durch, ale také s pusou od ucha k uchu!
Ostravo, děkujeme :)
Bylo to opravdu epesní a “hodně pro skalní” a opět se potvrdilo, že my Advenťáci jsme ti nejvíc skalní se všech!
#behadventaka2026

V Brně se děly na Běhu Advenťáka zázraky!
10. 06. 2026
Celý den jsme napjatě sledovali počasí a čekali, kdy nás spláchne voda. Nakonec ale jediná voda, která dorazila, byla ta od hasičů, když stříkali ze svých hadic.
Déšť a bouřky byly všude v okolí, ale Brnu se prostě vyhnuly.
A na závěr přišla červená obloha a krásná duha!
Na trať dneska vyrazil rekordní počet skřítků a své loňské prvenství v kategorii nejrychlejší žena v hlavním závodě pak úspěšně obhájila Barča Názlerová. Moc gratulujeme.
Brno, děkujeme! Bylo jsi, byli jste, boží!
A dneska se vidíme v Ostravě! Tak nám držte palce, ať se zázraky s počasím dějí i tam.

PRAHO, děkujeme!!!!
06. 06. 2026
To byla jízda!
Rekordní účast, žádný déšť (i když předpověď byla všelijaká), endorfiny stříkaly tryskami. A pot samozřejmě taky, protože to k běhu prostě patří.
Děkujeme, že jste tam byli s námi!
Letos jsme měli v Praze překvapení - trať se běžela “obráceně” než jak jsme běželi posledních pět let.
A nás moc zajímá, jak se vám “obracená” trasa líbila?
Rekordní účast také znamenala, že jsme nakonec museli odstartovat o půl hodinky později, abychom zvládli odbavit všechny registrace a taky, že nám “došlo pivo”. Děkujeme, že jste s námi trpěliví a máte nás rádi.
My vás máme taky rádi!
Těšíme se, že se s dalšími z vás uvidíme příští týden v Brně a v Ostravě!




